• index_about_thumbs_01

ЗА НАС

Chengdu Jingxin Microwave Technology Co., Ltd е професионален и иновативен производител на широка линија на RF/микробранови компоненти со водечки перформанси во индустријата во Кина, која специјално дизајнира и произведува широк опсег на стандардни и нарачани компоненти од 50 MHz до 67,5 GHz за апликации со мала или висока моќност.Од формирањето, нашиот тим за истражување и развој дизајнираше многу типови на компоненти според различните барања на клиентите, 99% RF компоненти од Jingxin се извезуваат на прекуокеанските пазари со добра репутација во индустријата за микробранови ширум светот, како што се Европа, Америка, Азија и така натаму…

Серија на производи

„Фокусирајте се на деталите, направете го производот подобар“

Дизајн како ваша дефиниција, само еден чекор за да имате прилагодена пасивна компонента за RF

Сценарио за апликација

Нашите компоненти поддржуваат различни апликации

 • Tunnel

  Тунел

  Тунел

  За покривање на безжичното поврзување во тунел, сите видови RF пасивни компоненти може да се набават од Jingxin за TETRA, јавна безбедност и мобилно решение...
  Повеќе
 • Shopping Mall

  Трговски центар

  Трговски центар

  Како дизајнер на пасивните компоненти на RF, Jingxin може да ви помогне да го решите проблемот со решението за RF.
  Повеќе
 • Military Communication

  Воена комуникација

  Воена комуникација

  Како дизајнер на микробранови пасивни компоненти, нашите компоненти не се достапни само за комерцијални апликации, туку и за воен систем, Jingxin може да поддржува прилагоден дизајн.
  Повеќе
 • Signal tower

  Сигнална кула

  Сигнална кула

  Jing Xin е посветен на дизајнирање и производство на пасивни компоненти со широк опсег на стандардни и прилагодени дизајн компоненти со водечки перформанси од 50 MHz до 50 GHz.
  Повеќе

Најнови вести

Следете не

 • Jingxin лансира низок PIM IP67 водоотпорен комбинат за шуплина за 5G мобилна комуникација

  Како доверлив партнер, нашите инженери секогаш иницијативно размислуваат за буџетските трошоци за сите RF пасивни компоненти од Jingxin, така што неговата цена мора да биде многу конкурентна со одличниот квалитет за обемни нарачки.Ако само за да аплицирате за 5G внатрешно решение, можеби е малку редизајнирано за да се отстрани водоотпорниот дел за да заштеди некои трошоци.